VCC i DRaaS na platformie VDC - Infomex

Potężna ilość danych oraz ich olbrzymie znaczenie dla dzisiejszego biznesu sprawiają, że obowiązkową częścią odpowiedzialnej strategii IT w każdym przedsiębiorstwie staje się opracowanie planu odzyskania danych na wypadek awarii. Wpływa na to również fakt, iż każdy przestój oznaczać może nie tylko olbrzymie straty finansowe i utratę klientów, ale również bardzo bolesne straty wizerunkowe.

Zalecaną metodą na zapewnienie dostępności danych jest wdrożenie i przestrzeganie zasady „3-2-1” polegającej na posiadaniu trzech kopii danych, na dwóch niezależnych nośnikach, z których jeden przechowywany jest poza siedzibą firmy. Organizacja stosownej infrastruktury IT w tym celu może stanowić jednak duży problem z uwagi na ograniczone możliwości telekomunikacyjne takie jak przepustowość łącz czy też dynamicznie zmieniającą się, ciężką do oszacowania ilość danych. Ponadto, elementem determinującym wysokie koszty wdrożenia powyższych zaleceń jest zabezpieczenie odpowiednich zasobów sprzętowych niezbędnych do stworzenia i utrzymywania zewnętrznego repozytorium. W efekcie, wiele firm balansuje na krawędzi ryzyka, backupując dane wyłącznie lokalnie, w ramach własnej infrastruktury IT. W przypadku zdarzeń losowych takich jak chociażby awaria zasilania, pożar czy powódź, następuje nieodwracalna utrata danych, w tym również kopii zapasowych, które były przechowywane w ramach jednej lokalizacji.

Na szczęście mamy na to sposób. Przesyłanie kopii zapasowych maszyn fizycznych (serwer czy też stacja robocza) i wirtualnych oraz replikowanie ich do zewnętrznej lokalizacji jest możliwe bez wdrażania odrębnej, złożonej infrastruktury i ponoszenia związanych z nią kosztów. Usługa Veeam Cloud Connect, którą jako Veeam Service Provider oferujemy naszym klientom, stanowi w pełni zintegrowaną, szybką i bezpieczną metodę tworzenia kopii zapasowych oraz replik w repozytorium chmurowym zlokalizowanym w naszym własnym Data Center. Dokładne działanie tego procesu przedstawione jest w animacji na stronie internetowej naszego partnera.

W przypadku nagłej awarii, Veeam Cloud Connect daje możliwość odzyskania danych z kopii zapasowych a nawet natychmiastowego przywrócenia pracy produkcyjnej poprzez uruchomienie replik przechowywanych w Data Center Infomex, na udostępnionych w ramach usługi zasobach środowiska wirtualnego. Klientom naszego Data Center dajemy gwarancję wysokiej dostępności usług (SLA na poziomie 99,98% w skali roku) oraz ich wydajności. Funkcja tworzenia kopii zapasowych umożliwia użytkownikowi zapisanie danych lokalnie, natomiast powielanie kopii skutkuje ich przesłaniem do repozytorium chmurowego. Backup w Data Center Infomex, zaprojektowanym i stworzonym w oparciu o standard TIA-942 w klasie Tier 3, stanowi bezpieczną, pełnowartościową i korzystną finansowo alternatywę dla budowy własnego zewnętrznego repozytorium. Od wielu lat działamy zgodnie z normami ISO 9001 oraz ISO 27001, dzięki czemu zapewniamy pełne bezpieczeństwo powierzanych zasobów oraz jakość usług na najwyższym poziomie. Dane przechowywane są na terenie Polski, co często stanowi nie tyle istotny argument, co wymóg, który umożliwia przedsiębiorstwom oraz instytucjom publicznym realizację backupu w myśl zasady „3-2-1”.

Veeam Cloud Connect oferuje następujące możliwości:

  • Hosting kopii zapasowych – kopie zapasowe maszyn fizycznych i wirtualnych przesyłane są do repozytorium Data Center Infomex za pośrednictwem bezpiecznego połączenia SSL,

  • Pełny wgląd do i kontrola danych przechowywanych w Data Center Infomex – możliwość wyświetlania i odzyskiwania ich bezpośrednio z poziomu konsoli operatora, a także monitorowanie bieżącego wykorzystania repozytorium wspierane powiadomieniami,

  • Nowoczesna architektura kopii zapasowych obejmująca m.in. funkcję powielania kopii zapasowych z wbudowaną akceleracją sieci WAN, ciągły przyrostowy tryb tworzenia kopii, przetwarzanie równoległe maszyn wirtualnych i ich dysków oraz schemat przechowywania GPS (dziadek-ojciec-syn),

  • Kompleksowe szyfrowanie – wszystkie dane są szyfrowane w źródle, jeszcze przed opuszczeniem firmowej sieci, w trakcie transferu oraz przechowywania w Data Center Infomex. Wbudowane funkcje kompresji i akceleracji sieci WAN zwiększają dodatkowo efektywność rozwiązania.

Każdy z nas na różne sposoby stara się optymalizować czynności wykonywane w ramach swojej pracy - Veeam Cloud Connect wychodzi temu naprzeciw dzięki intuicyjnej konsoli, która upraszcza konfigurację oraz uruchomienie procesu backupu czy odzyskania danych w przypadku awarii. Chcąc skorzystać z rozwiązania, wystarczy wybrać z poziomu konsoli operatora produktu Veeam Data Center Infomex jako repozytorium, do którego mają trafić nasze kopie zapasowe.

Według Jukka Kokkola, specjalisty ds. informatyki i telekomunikacji w spółce Geotrim Oy, która korzysta z usług VCC:

Kopie zapasowe zapisujemy u usługodawcy, któremu ufamy, a zaufanie jest niezmiernie ważne

źródło

W myśl tej zasady, z usługi Veeam Cloud Connect na platformie Virtual Data Center skorzystali nasi kluczowi klienci, m.in. BOLIX S.A. – wiodący polski producent chemii budowlanej czy międzynarodowa spółka z branży automotive – Autoneum Poland Sp. z o.o..

Zapraszamy do kontaktu z dedykowanym opiekunem rozwiązania - Sales Managerem usług chmurowych w Infomex Marcinem Szczotką, m.szczotka@infomex.pl, który z chęcią wprowadzi Państwa w arkana tego rozwiązania oraz pomoże uruchomić bezpłatne testy.