Obawy związane z bezpieczeństwem, przywiązanie do konkretnych technologii, mała elastyczność oferowanych rozwiązań oraz wcześniejsze inwestycje we własne IT – to główne powody, dla których wielu polskich przedsiębiorców do dnia dzisiejszego nie odnalazło swojego miejsca w chmurze.

Kilka lat temu powołaliśmy do życia projekt, którego celem było stworzenie pierwszej chmury obliczeniowej, w 100% dopasowanej do specyfiki oraz oczekiwań polskiego biznesu. Jego efektem jest Virtual Data Center – pierwsza chmura, która eliminuje tzw. „vendor lock-in”, czyli uzależnienie platformy od konkretnych producentów oraz wybranych na starcie projektu technologii. Efekt? Możliwość zbudowania środowisk z wykorzystaniem dowolnych rozwiązań sprzętowych oraz programowych w ramach naszej chmury.

Damian Jagosz – Dyrektor Działu Rozwoju Infomex Sp. z o.o .

Poznaj Virtual Data Center – pierwszą, w pełni elastyczną i bezpieczną platformę cloud

 

W przeciwieństwie do wielu obecnych na rynku dostawców, nie stosujemy tzw. Overbookingu czy Oversellingu, czyli rezerwacji oraz sprzedaży większej ilości zasobów, niż rzeczywiście posiadamy. Określone w umowie parametry usługi są gwarantowane, przydzielone wyłącznie na potrzeby danego klienta oraz gotowe do użytku w dowolnym momencie.  W efekcie, eliminujemy sytuacje, w których większe zapotrzebowanie na zasoby u jednego klienta sprawia, iż wszyscy pozostali, działający w obrębie tego samego środowiska doświadczają spadków wydajności. 

Virtual Data Center gwarantuje dostępność zamówionych zasobów – kładziemy nacisk na przejrzystą współpracę, bez drobnego druku, gwiazdek, czy mylących przedziałów „od” „do” stosowanych często dla określenia tak kluczowych parametrów usługi, jak wydajność dostarczanego środowiska.
Bezpieczeństwo to dla nas kwestia absolutnie priorytetowa.

Wszystkie dane funkcjonujące w ramach chmury Virtual Data Center przechowywane są w obrębie klastrów wysokiej dostępności, w 3 kopiach, rozproszonych na 3 niezależnych zasobach dyskowych, w 3 różnych fizycznych lokalizacjach! Potrójna replikacja w połączeniu z backupem danych realizowanym poza środowisko chmury sprawia, że dostarczane usługi cechuje wysoka dostępność gwarantowana umową (SLA na poziomie 99,982% w skali roku) oraz wyjątkowe bezpieczeństwo.
Virtual Data Center to prawdziwa chmura obliczeniowa.

VDC to spójne środowisko, które w dowolnym momencie możemy rozbudować o kolejne elementy zwiększając tym samym jego ogólną wydajność i pojemność. Co za tym idzie, eliminujemy sytuacje, w których wzrost zapotrzebowania na zasoby u innego klienta zaburza funkcjonowanie innego środowiska gwarantując tym samym nieograniczoną skalowalność!
Moc obliczeniową Virtual Data Center tworzą rozwiązania HPE z serii Apollo, które w jednym urządzeniu oferują wydajność 160 low-endowych serwerów! Zastosowanie mechanizmów wirtualizacji pozwala na pełne zabezpieczenie środowiska, umożliwiając migrację wirtualnych maszyn, tworzenie instancji z dowolnym system operacyjnym, realizację snapshot’ów oraz klonowanie.
Wszystkim korzystającym z usług Virtual Data Center, oferujemy 3 poziomy zabezpieczeń sieciowych: ochronę firewall, Web Application Firewall (WAF) oraz Load Balancing.
Virtual Data Center funkcjonuje w ramach doskonale skomunikowanych oraz neutralnych telekomunikacyjnie Centrów Przetwarzania Danych. Obsługujemy dwa rozproszone geograficznie, lustrzane środowiska, które działają niezależnie – zgodnie z wymogami klasy TIER 3 oraz normą ISO 27001. Taka konfiguracja umożliwia migrację zasobów pomiędzy wspominanymi lokalizacjami oferując kolejny poziom zabezpieczenia danych kluczowych poprzez wykorzystanie scenariuszy disaster recovery.
Koniec z gotowymi, prekonfigurowanymi pakietami rozwiązań – VDC to uniwersalna i elastyczna platforma, która umożliwia konfigurację oraz zarządzanie dowolnym środowiskiem z poziomu jednego, intuicyjnego interfejsu użytkownika. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zasobów pod serwis www, backup czy potężny system klasy ERP – skalowanie zasobów w czasie rzeczywistym, tworzenie dysków z gwarantowaną wydajnością oraz dostępność środowiska wyrażona w SLA gwarantowanym umową zapewni sprawne funkcjonowanie Twojego biznesu.
Dział R&D oraz zespół zarządzania Data Center pomagają w dopasowaniu infrastruktury pod konkretną aplikację, projektują rozwiązania wysokiej dostępności oraz zapewniają pełną administrację niezbędnym środowiskiem – od zarządzania do poziomu platformy wirtualizacyjnej, poprzez systemy operacyjne aż po pełną opiekę nad środowiskiem klienta.

Dowiedz się, jak powstała nasza chmura – pobierz case study!

 

Virtual Data Center to pierwsza chmura, którą można wykorzystać do dowolnych zastosowań – jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia użytkownika!

 • Systemów klasy ERP/CRM
 • Zaawansowanych systemów www
 • Środowisk Disaster Recovery
 • Środowisk wysokiej dostępności
 • Środowisk backupu
 • Kompletnych rozwiązań dostarczanych w modelu „SaaS”
 • Systemów pocztowych
 • Systemów bazodanowych
 • Systemów obiegu dokumentów
 • Systemów usług katalogowych
 • Systemów komunikacji

Zobacz wybrane projekty, jakie zrealizowaliśmy w oparciu o platformę Virtual Data Center

Muzeum Polin

Kluczowe serwisy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN hostowane w naszym Data Center!

Z przyjemnością informujemy, że przez najbliższe dwa lata będziemy wspierać Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w realizacji statutowych celów – udostępniając bezpieczne środowisko wysokiej dostępności na potrzeby serwisów www klienta w naszym Data Center.

Czytaj więcej
IOŚ

Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy wybiera chmurę Infomex!

Przez najbliższe dwa lata, Krajowa baza o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji będzie udostępniana z poziomu platformy Virtual Data Ce

Czytaj więcej
Infomex kontynuuje współpracę z Mokate S.A. - hosting strony www Data Center Infomex Virtual Data Center

Kontynuacja współpracy ze spółką Mokate – klient korzysta z naszego Data Center!

Miło nam poinformować, że kontynuujemy współpracę z marką Mokate – nowopowstała, zaprojektowana przez naszych grafików w

Czytaj więcej