Zasoby UMWM w Data Center Infomex przez kolejne 36 miesięcy

Mamy przyjemność poinformować, że przez okres kolejnych 36-ciu miesięcy, w naszym Data Center udostępniać będziemy powierzchnię kolokacyjną na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

W ramach umowy podpisanej z firmą Nabino – naszym partnerem oraz zwycięzcą przetargu ogłoszonego przez UMWM, będziemy również świadczyć usługę serwisu pogwarancyjnego sprzętu komputerowego Centrum Przetwarzania Danych Zamawiającego.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że prócz kryterium ceny, Zamawiający wyłonił wykonawcę bazując m.in. na liczbie krajowych punktów wymiany ruchu czy ilości operatorów klasy TIER I/II, do których podłączone jest Data Center.

Data Center Infomex dysponuje niezawodną infrastrukturą dostępu do Internetu zagwarantowaną m.in. dzięki obecności w największych punktach wymiany ruchu – PLIX, 3SIX, DE-CIX oraz THINX. We wspomnianych lokalizacjach posiadamy własną infrastrukturę, która pozwala na zakup usług od wszystkich operatorów obecnych w danej lokalizacji. Ponadto, posiadamy bezpośrednie połączenia z operatorami klasy TIER I/II -  m.in. LEVEL3, RETIN, ATRATO czy COGENT, które gwarantują bezpośrednią komunikację z większością operatorów globalnych.