Infomex w ITwiz Best100!

Z olbrzymią przyjemnością informujemy, iż w tegorocznym raporcie ITwiz Best100 znaleźliśmy się w pierwszej 10-tce największych polskich firm tworzących oprogramowanie na zamówienie!

 

Tak osiągnięcie skomentował Dariusz Gruszka, Prezes Zarządu Infomex:

Wysoka lokata w tegorocznym rankingu to potwierdzenie, że strategia rozwoju, jaką obraliśmy kilka lat temu jest słuszna. Przedsiębiorcy z różnych branż oraz sektorów coraz chętniej decydują się na budowanie swojego biznesu w oparciu o rozwiązania „szyte na miarę” – zarówno w obszarze software’u, jak i chmury. Nasze doświadczenie pokazuje, że każda organizacja to unikatowe procesy, odrębne produkty i usługi, a także zespół, który cechują inne oczekiwania. Właśnie dlatego jako dostawca usług IT koncentrujemy się na tym, aby „przekuć” wizje i oczekiwania klienta w konkretne rozwiązania software’owe, które w sposób skuteczny będą wspierać prowadzony przez niego biznes.

Z tego miejsca pragnę podziękować całemu zespołowi Infomex zaangażowanemu w budowanie oraz rozwój tworzonych przez nas rozwiązań, a naszym klientom – za zaufanie oraz owocną współpracę.

Na koniec, kilka słów na temat ogólnej kondycji polskiego IT, jaka wyłania się na tle raportu. Analitycy IDC Polska oceniają, iż złote czasy dwucyfrowych wzrostów polski rynek IT ma już za sobą, natomiast w dalszym ciągu zalicza się do takich, które nie weszły jeszcze w fazę dojrzałą. Oznaką dojrzałości jest bowiem zrównoważony udział w rynku usług, oprogramowania oraz sprzętu IT. Wg danych IDC za 2019 r., aż 50,6% przychodów na rynku IT w Polsce przypadło na sprzęt IT (6,19 mld USD), drugie miejsce zajęły usługi IT (3,98 mld USD przychodów), natomiast ostatnie miejsce na podium należało do oprogramowania (2,07 mld USD przychodów). Niezależenie, zarówno w obszarze usług IT jak i oprogramowania, rokrocznie odnotowujemy znaczące wzrosty.