Infomex wdrożył platformę SAP HANA w spółce Mieszko

W pierwszym kwartale 2017 roku, firma Mieszko S.A., jeden z czołowych producentów czekoladowych pralin i karmelków w Polsce, rozpoczęła projekt wdrożenia systemu SAP ERP. Projekt wiązał się z dużymi wyzwaniami – nie tylko w ujęciu biznesowym, ale również w kontekście przygotowania optymalnego środowiska IT na potrzeby nowego systemu. Klient wymagał stworzenia platformy, które zagwarantuje zarówno optymalizację procesów transakcyjnych i analitycznych realizowanych w ramach systemu, jak również łatwą rozbudowę w przyszłości.

Jako podstawę dla wdrożenia zaproponowaliśmy wykorzystanie HPE Converged System for SAP HANA. Jest to wachlarz rozwiązań opartych na sprawdzonych wydajnościowo komponentach, z wbudowanymi mechanizmami wysokiej dostępności charakterystycznymi dla systemów Mission Critical. Skalowalność HPE Converged Systems for SAP HANA pozwala na łatwą rozbudowę - kluczową z punktu widzenia klienta, który może planować działania takie jak generowanie raportów „ad-hoc”, bez udziału hurtowni danych.

W odróżnieniu od klasycznych relacyjnych baz danych, HANA w całości rezyduje w pamięci serwera. Przetwarzanie in-memory wykorzystuje duże ilości pamięci operacyjnej RAM do składowania, procesowania danych i analiz o dowolnym stopniu szczegółowości, agregacji i liczbie wymiarów w czasie zbliżonym do rzeczywistego. To sprawia, iż w momencie przetwarzania dużych wolumenów danych, odnotowujemy wyraźny wzrost wydajności.

Zastosowanie systemu HPE StoreOnce Backup z oprogramowaniem StoreOnce Catalyst pozwoliło na stworzenie pojedynczej, wydajnej architektury kopii zapasowych, która bardzo skutecznie optymalizuje ilość przestrzeni dyskowej potrzebnej dla kopii zapasowych.

Na potrzeby wdrożenia, wykorzystaliśmy również HPE ServiceGuard Enterprise for Converged System – klastrowe rozwiązanie, które pozwala uzyskać poziom dostępności charakterystyczny dla systemów klasy UNIX.

W ramach projektu, nasi specjaliści dostarczyli platformę skradającą się z następujących komponentów:

  • Dwóch serwerów HPE ProLiant DL580 SAP HANA,
  • Dwóch serwerów HPE ProLiant DL380,
  • HPE ServiceGuard Enterprise for Converged System,
  • Dwóch Przełączników z serii HPE FlexFabric,
  • Systemu HPE StoreOnce 3520,
  • VMware vSphere 6 Essentials Plus Kit.

Infomex odpowiadał nie tyko za pomoc w doborze poszczególnych elementów systemu, stworzenie architektury oraz dostawę rozwiązania, nasi specjaliści przygotowali gotową platformę na potrzeby firmy odpowiedzialnej za wdrożenie łącznie z konfiguracją systemów operacyjnych, grup HA oraz systemów backupu.