Backup

31 marca obchodzimy Światowy Dzień Backupu – najważniejszego narzędzia pozwalającego na odzyskanie danych utraconych w wyniku awarii.

Uszkodzenia infrastruktury IT, ataki hakerskie czy przypadkowe usunięcie krytycznych danych wiążą się z poważnymi problemami - zarówno na tle finansowym, jak i wizerunkowym. Badania wskazują, że ponad 60% firm, które utraciły najważniejsze informacje, zbankrutowało w przeciągu dwóch kolejnych lat! To tylko potwierdza, że ochrona danych powinna być jednym z głównych priorytetów w zakresie bezpieczeństwa każdej organizacji.

W sytuacji masowego przechodzenia do modelu pracy w trybie home-office warto potraktować backup nie tyle jako niezbędny wydatek, co inwestycję w przyszłość gwarantującą nieprzerwaną realizację procesów biznesowych naszej organizacji. W Infomex możemy wesprzeć Państwa organizację w zakresie wdrożenia strategii backupu, która skoncentrowana będzie na optymalizacji ilości miejsca niezbędnego do przechowywania kopii zapasowych oraz redukcji czasu odzyskiwania utraconych danych. W ramach naszych kompetencji realizujemy:

  • Wdrożenia systemów backupu centralnego,
  • Kompleksowe projekty obejmujące dostawę oraz konfigurację urządzeń do składowania danych,
  • Projekty modernizacji istniejącego w organizacji systemu backupu,
  • Projekty tworzenia rozwiązań wysokiej dostępności - w oparciu o Data Center Infomex bądź infrastrukturę lokalną,
  • Wdrożenia systemów backupu do chmury.

Więcej informacji o usługach Infomex w tym zakresie znajduje się pod linkami:
https://www.infomex.pl/backup-i-archiwizacja-danych 
https://infomex.pl/backup-veeam-cloud-connect.

Wszystkich zainteresowanym tematyką tworzenia kopii zapasowych zapraszamy do kontaktu biuro@infomex.pl.