Infomex wdrożył platformę sprzętową dla firmy CEZAMET

Mamy przyjemność poinformować o kolejnym ciekawym projekcie wdrożenia nowej platformy sprzętowej – tym razem na potrzeby Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii.

Jako jednostka naukowa, firma CEZAMAT prowadzi badania, które charakteryzuje duża zmienność wymagająca jednoczesnej dostępności wielu środowisk obliczeniowych o różnych parametrach. Klient zdecydował się na wdrożenie nowoczesnego środowiska przetwarzania danych, które z założenia zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa oraz skalowalność dającą gwarancję natychmiastowej odpowiedzi na nowe wyzwania – stawiane zarówno przez park naukowy jak i biznes.

W związku z realizacją projektu, nasi architekci oraz doradcy biznesowi opracowali rozwiązanie, która spełnia wszystkie powyższe założenia gwarantując:

  • Wysoką wydajność dzięki zastosowaniu serwerów kasetowych HPE BladeSystem c7000 podłączonych z bardzo wydajnymi macierzami serii HPE 3PAR 8000. Połączenie obu elementów wykonano w technologii Fibre Channel z prędkością 16Gb gwarantującą niskie czasy opóźnień. Z uwagi na wysoką wrażliwość danych, zaproponowaliśmy zabezpieczenie przetwarzanych informacji poprzez natywną, macierzową replikację synchroniczną rozwiniętą o funkcjonalność HPE 3PAR Peer Persistence. Dzięki temu, zagwarantowaliśmy klientowi ciągłość dostępu do informacji przechowywanych na macierzach.
  • Elastyczność platformy dzięki instalacji farmy wirtualnej w oparciu o platformę VMware.
  • Kompleksowy backup środowiska. Całość wdrożonej infrastruktury została zabezpieczona rozwiązaniem kopii bezpieczeństwa typu D2D, na które składa się oprogramowanie Veeam Backup & Replication oraz deduplikator z najnowszej serii HPE StoreOnce.