Kolejne działania Infomex w obszarze CSR - wspieramy organizację Pucharu Reksia

Od lat uczestniczymy w życiu lokalnej społeczności wspierając wydarzenia mające na celu promocję sportu, zdrowego trybu życia czy szeroko pojętą edukację. Celem naszych działań w obszarze CSR jest przede wszystkim wieloaspektowy rozwój lokalnej społeczności.

Dzięki współpracy z kołami naukowymi – F44 Red, szkołami i uczelniami – Akademią WSB czy Zespołem Szkół Silesia z Czechowic-Dziedzic wspieramy edukacyjną misję środowiska szkolnego oraz akademickiego. Mając na uwadze ciągły rozwój branży IT, a co za tym idzie, coraz większe zapotrzebowanie na inżynierów oraz programistów, włączamy się w wydarzenia związane z rozwojem zawodowej ścieżki uczniów i studentów.

Wraz z naszymi kluczowymi partnerami biznesowymi organizujemy prelekcje merytoryczne oraz warsztaty, zapraszamy młodzież do naszej siedziby oraz Data Center Infomex, oferujemy staże i praktyki.

Najważniejszą ideą organizacji Pucharu Reksia – najnowszej inicjatywy, której organizację postanowiliśmy wesprzeć – jest propagowanie sportów zimowych wśród najmłodszych, integracji narciarskiej społeczności oraz edukacji w zakresie gry fair play. Szerokie zainteresowanie wydarzeniem pozwoliło na stałe wpisać turniej do kalendarza imprez Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

W poprzednich edycjach Pucharu Reksia wzięło udział niemal 6 000 młodych zawodników, a kibicowało im prawie 20 000 widzów. Coroczna wysoka frekwencja sprawiła, że wydarzenie stało się największą narciarską imprezą w Polsce dla najmłodszych adeptów narciarstwa, zarówno jeżdżących amatorsko, jak i tych regularnie trenujących szusowanie po stokach.

Wspierający młodych sportowców zespół Infomex pojawi się w tym roku w dwóch miejscach, gdzie odbędzie się turniej – na stoku narciarskim Wiślany w Wiśle oraz na stoku przy Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej. Więcej szczegółów związanych z organizacją Pucharu Reksia znajduje się na stronie internetowej wydarzenia.